Fascinující záběry, jak pijí zvířata. Zajíci a lvi používají jazyk, nosorožci nasávají
Stačilo naplnit kyblík vodou a na dno umístit kameru. Vznikly fascinující záběry zvířat, která se v horku pouštního Texasu přišla osvěžit. Podívejte se.
Záběry pořídil fotograf a scénograf John Wells, který ve svých jednapadesáti letech opustil bohatý newyorský život a odstěhoval se do vyprahlé texaské pouště, aby si tam vybudoval malou usedlost spolu s polní laboratoří. Toužil totiž po samotě a udržitelném způsobu bytí. Chtěl si rovněž dokázat, že i v tak nehostinné krajině se dá přežít s tím, co si člověk sám vyrobí. Nebo s čím mu pomůže příroda.
Koupil tedy pozemek a za pouhých devět dní si na něm postavil jednoduchý domek o jedné místnosti. Započal také svůj projekt The Field Lab, v rámci kterého se snaží o alternativní výrobu energií. Elektřinu mu vyrábějí solární panely, vodu zase chytá do nádrží, když náhodou zaprší. Vše mapuje na svém blogu.
Úplně sám ale v poušti není. Společnost mu dělají zvířata. Spřátelil se například s jednou z dlouhorohých krav, které se občas projdou po jeho pozemku. Dobré vztahy udržuje i s králíkem Georgem. Oba čtyřnožci se ostatně představují ve videu. „Mimochodem, všechny topící se včely jsem zachránil, jsou v pořádku,“ komentoval nebohé hmyzí slečny z úvodu videa John Wells.
Způsob, jakým zvířata hasí žízeň, se rozhodl zachytit i mladý chovatel ze zoologického centra v Tel Avivu. Záznamy pořizoval přibližně třicet hodin a nakonec z nich sestříhal kratší video. Lze na něm pozorovat, jak pijí lvice, přímorožec šavlorohý, lemur kata, tapír jihoamerický, zebry stepní či nosorožec tuponosý.
„Pořízení těchto záběrů pro mě bylo nesmírně poučné. Nabízí se na nich zcela unikátní pohled na jednotlivá zvířata,“ prozradil chovatel Elad Hershkowitz a dodal: „Viděl jsem nesčetněkrát, jak zebry pijí. Ale vždycky jsem si říkal, co se asi tak děje pod vodní hladinou. Tak teď už to vím.“
Zdroje: magazín Texas Monthly, blog projektu projekt The Field Lab, server iSrael21c.
Text: Veronika Rodriguez
Úvodní foto: Greg Linton / Picfair