Jiná muzika pro psy a jiná pro leguány. Spotify namixuje mazlíčkům playlist na míru

Chcete zabavit mazlíčka, který zůstane sám doma? Pusťte mu sérii oblíbených skladeb, nabádá chovatele streamovací služba Spotify. Tím ho uklidníte, dodávají tvůrci. Jaké skladby bude kočka nebo leguán poslouchat, si přitom můžete sami namixovat.

Pokud nevíte jak, pomůže vám v tom krátký dotazník. Jednoduše v něm vyplníte, jaký druh zvířete máte doma a jakou má zhruba povahu. Třeba že vám po bytě běhá pes, který je veselý a energický. Nebo že máte naopak plachou kočku.

Spotify díky tomu vytvoří ideální playlist – přesně na míru danému zvířeti. „Aktivní a hraví jedinci budou poslouchat jiné skladby než ti plašší,“ vysvětlují tvůrci.

Nakonec můžete přidat i obrázek mazlíčka a jeho jméno.

Huňatý Elvis 

Služba vznikla na základě průzkumu, kterého se zúčastnilo více než pět tisíc chovatelů zvířat. Zhruba jeden ze čtyř v něm uvedl, že už hudbu svým mazlíčkům pouští. Dvě třetiny lidí svým zvířatům dokonce zpívají. Více než polovina s nimi i tančí.

Osm z deseti dotázaných totiž věří, že mají zvířata hudbu ráda. Polovina lidí pak zmínila, že chtějí utlumit stres zvířete z toho, že je samo doma.

Z průzkumu také vyplynulo, že jeden z pěti majitelů pokřtí svého mazlíčka jménem některého umělce či kapely. Chovatelé nejčastěji volili jméno Boba Marleye, Elvise nebo Freddieho Mercuryho. Průzkum se konal ve Spojených státech, Velké Británii, Austrálii, Španělskou a Itálii.

A jak dopadl průzkum Zvířecích zpráv? Podívejte se:

Autor: Veronika Rodriguez
Úvodní foto: Freepik
Foto v grafice: Unshplash a Freepik