Kde se ukrývá hmyz? Najdete ho? Zoo se snaží přitáhnout pozornost lidí vtipnou videohádankou

Jsou to mistři v kamufláži. Dokážou se zamaskovat tak, že je občas nepoznají ani sami ošetřovatelé, kteří se o ně v zoo starají. Jednou vypadají jako větvička stromu, podruhé se podobají listu. Podívejte se sami. A zkuste všech devět hmyzích svěřenců z newyorkské Zoo v Bronxu na tomto videu najít.

 

Pracovníci newyorkské Zoo Bronx zveřejnili toto naučné video proto, aby přitáhli pozornost lidí k hmyzu. Chtěli upozornit na to, jak je hmyz důležitý a jakým důvtipem a schopnostmi oplývá. Na každém z obrázků vždy ukryli jednoho či několik zástupců jednoho druhu hmyzu.

První obrázek
Na prvním obrázku se objevuje strašilka obrovská (Heteropteryx dilatata), běžně žijící v Malajsii. Jde o jednoho z největších zástupců hmyzu na Zemi, protože měří až 17 centimetrů a váží asi 70 gramů.

Druhý obrázek
Tady se ukazuje Pakobylka rohatá (Medauroidea extradentata), kterou můžete volně potkat hlavně ve Vietnamu. Bývá asi 10 až 12 centimetrů velká a má oválnou hlavu.

Třetí obrázek
Tady se ukryla další strašilka (Megaphasma dentricus), tentokrát pocházející z Mexika a jižní části Severní Ameriky. Bývá atraktivně zbarvená a vypadá jako větvička nebo proutek.

Text: Veronika Rodriguez
Úvodní foto: Unsplash
Video: Zoo Bronx