Kočka rybářka

Na jednom malém statku, v malé vesničce, žilo strakaté koťátko jménem Křupinka. Na dvorku měli Křupinku všichni moc rádi. Jejím nejlepším kamarádem bylo prasátko, kterému říkali Pimpo.

Jednou ráno šla Křupinka s Pimpem na výlet k rybníku. Šli a šli a cestou dostali velký hlad. Oba si ale bohužel zapomněli doma svačinu. Rozhlíželi se po okolí, jestli někde nevidí náhodou něco dobrého k jídlu. Ale nikde nic. V tom se přímo před nimi na cestě zablýsknul penízek. „Hurá, hurá!“ radovali se, „něco dobrého si za něj můžeme koupit.“

A hned se vypravili do obchodu, ale paní prodavačka viděla, že ani jeden nemá roušku, a tak je do obchodu nepustila. Prasátko i kočička z toho byli smutní, a navíc jim už oběma hrozně kručelo v bříšku. A tak šli nejkratší cestou k rybníku, aby si nachytali alespoň nějaké ryby.

Měli veliké štěstí! Křupince se během chvilky podařilo jednu krásnou rybku chytit. Byla celá zlatá a prosila je, aby ji nesnědli, že je kouzelná a každému z nich splní jedno přání. Křupinka a Pimpo už hladem skoro šilhali, a tak se dohodli, že si budou přát obrovskou mísu toho nejlepšího jídla. Rybka jim z vody poděkovala za to, že ji nesnědli, zamávala ploutví a před Křupinkou a Pimpem se objevily samé dobrůtky. Když se Křupinka i Pimpo pořádně najedli, užívali si ještě chvilku ve vodě, a pak se vypravili zpět domů, kde na dvorku všem vylíčili, co zažili.

Michal Hájek, 4. B, ZŠ Masarova Brno
Úvodní foto: Freepik