Místo kvalitního signálu luxusní pelíšek. Kočky si hoví ve vyhřáté anténě

Chtěl si pořídit vysokorychlostní internet od Starlinku, ve skutečnosti ale obstaral něco úplně jiného: dokonalý wellnes pro své kočky. Z fotky mladého Kanaďana, na níž se šelmy rozvalují ve vyhřívané anténě, se stal během několika dní virální hit.

„Internet od Starlinku funguje opravdu skvěle. Ale jen do té doby, než kočky zjistí, že anténa vydává teplo,“ komentoval na sociálních sítích nečekanou funkci své paraboly Kanaďan Aaron Taylor. K tomu připojil vtipnou fotografii. Vyhřívanou anténu na ní spokojeně okupuje pět chlupatých šelem.

Anténa, která má z družice přijímat signál, se totiž prodává ve tvaru elegantního křesílka. Je navíc příjemně vyhřívaná. Teplo vydává z toho důvodu, aby na ní nezamrzal sníh a led, který by pak rušil příjem signálu.

Jenomže jak se v praxi ukázalo, cestu k signálu nakonec paradoxně ucpalo právě toto teplo. Na anténu si totiž začaly lehat kočky, které si rády nahřívají kožichy. Udělaly si z ní parádní pelech.

 

„Kočky si anténu doslova zamilovaly. Ačkoliv můžou ležet doma na pohovce, kde mají i misky s jídlem a vodou, radši se válejí venku na anténě. Domů většinou zamíří až po setmění,“ říká Aaron Taylor. Internet se tím podle něj sice nezastaví, rozhodně se ale výrazně zpomalí. Anténu chce proto přesunout na méně přístupné místo.

Projekt Starlink má přinést vysokorychlostní internet úplně každému kdekoli na světě. Dokonce i tam, kde to není s jinými technologiemi možné. Lidé se mohou klidně nacházet na poušti, v nepropustné džungli nebo v zasněžené pustině Antarktidy.

Starlink tvoří síť satelitů, aktuálně jich na nízké oběžné dráze krouží přes 1700. Časem má tato síť zahrnovat až 42 tisíc satelitů. Za projektem stojí miliardář Elon Musk, respektive společnost Space X.


Zdroje: list The Guardian a Twitter.

Text: Veronika Rodriguez
Úvodní foto: Pixabay