O mazlíčky se bát nemusíte. Veterinářů se vládní omezení netýkají. Zvíře ošetří i v noci

Chovatelé, pozor! O své mazlíčky se bát nemusíte. Pokud by se jim cokoliv přihodilo, veterináři je samozřejmě ošetří. Vládní omezení se totiž na poskytování veterinární péče nevztahují. Dnes o tom ve své tiskové zprávě informovala Komora veterinárních lékařů.

„Praktičtí veterináři i nadále pracují naplno. Vládní omezení se jich, naštěstí pro zvířata, netýkají,“ uvedl mluvčí komory Josef Duben. Lidé mohou jít se svým zvířátkem na veterinu i v nočních hodinách, kdy jinak platí zákaz vycházení. Pomoci se dostane i zvířatům hospodářským. Opět ve dne i v noci.

„Prosíme ale všechny chovatele zvířat, kteří jsou v karanténě, izolaci či právě prodělávají onemocnění dýchacích cest, aby tyto skutečnosti předem veterinárnímu pracovišti oznámili,“ dodává mluvčí komory. V takových případech je podle něj nutné, aby se zvířetem dorazil ordinace „náhradní“ chovatel.

„Prosíme také všechny chovatele, aby do veterinárních zařízeních vstupovali jen se správně nasazenou ústenkou, která kryje ústa i nos,“ pokračuje Josef Duben. Majitelé mazlíčků by podle něj měli také dodržovat  jakékoliv další pokyny pracovníků veterinárních pracovišť.

Více o vládních nařízeních:

USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY I
USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY II

Autor: Veronika Rodriguez
Úvodní foto: Freepik