Pošlete nám svůj zvířecí příběh a vyhrajte knihu

Holky a kluci,
máte doma rybičky, ptáčka nebo chlupatého mazlíčka? Chcete nám ho představit? Nebo chodíte s rodiči do lesa a zažili jste tam dobrodružství s místními zvířátky?

Napište nám o tom. My váš příběh zveřejníme ve speciální rubrice
Zvířecí zprávičky:

Každý měsíc navíc nejlepší příspěvek odměníme – vítěze vybere porota složená ze zkušených novinářů a literátů.
Výherce se může těšit na knižní novinku od biologa Evžena Korce „Chov psů – Příručka zodpovědného chovatele“. Tato knížka vás naučí, jak správně chovat psa:

Druhé kolo soutěže začíná 1. listopadu a potrvá až do 30. listopadu.
Příspěvky můžete posílat už nyní.
Ke každému příspěvku připojte své jméno, příjmení a věk. Budeme rádi i za fotku či obrázek zvířete, o kterém píšete.

Zvířecí příběhy posílejte na adresu:
[email protected]


Jan Nejedlý
Spisovník a fantasta, který se často inspiruje lidovou slovesností. Vydal knihy určené dospělým (Nová pražská strašidla, Po práci legraci I-III, Lidová tvořivost) i dětem (Mistr sportu skáče z dortu, Malý humorista, Hororová čítanka, Tři naháči na tryskáči, Cirkus Mrňousek). Žije v Praze s voříškem Majdou a kočkami Eliškou, Dášenkou a Popelkou.

 

Martin Egyed
Šéfeditor Lidových novin. Fanda fotbalu, černobílých filmů a Beatles. Velký kamarád koček. Doma se stará o malou bytovou zoo, ke které sice přišel jako slepý k houslím, ale kterou má nesmírně rád. Žije v Praze.

 

Lenka Petrášová
Dlouholetá redaktorka MF Dnes a Hospodářských novin. Jinak zapálená milovnice koček, majitelka dvou želv, dvou rybiček a blíže neurčeného počtu křečků zlatých. Kdyby neměla jen betonovou lodžii v paneláku, pořídila by si taky kozu a slepici.

 

Josef Duben
Autor celé řady článků, zejména o zemědělství a veterinární medicíně. Též básník a spisovatel. Dlouhá léta působil jako mluvčí na Státní veterinární správě, nyní spolupracuje s Komorou veterinárních lékařů ČR a Asociací soukromého zemědělství. Na webu Zvířecích zpráv mu každou neděli vycházejí povídky z knihy Věřím v kočku, a v život věčný.

 

 


 

Partner soutěže