Tolik koček, a jedna hezčí než druhá! Přijďte se podívat na výstavu fotek

Máte rádi kočky? Pak se přijďte podívat na výstavu, která právě začala v Knihovně Antonína Švehly na pražských Vinohradech. Bude se vám líbit!

Jsou krásné, elegantní a nezkrotné. Obestírá je magické tajemství, díky kterému si kolem prstu omotaly miliony lidí na celém světě. Řeč je o kočkách. Některým lidem tato zvířata učarovala natolik, že si bez nich nedokážou představit život. Mezi takové lidi patří i autoři výstavy „Fenomén kočka“ – Zdeněk Gorgoň a Josef Duben.

Zdeněk Gorgoň je fotograf, chovatel a vydavatel časopisu Naše kočky. Na výstavě jsou k vidění jeho snímky, samozřejmě kočičí. „Kouzlu koček jsem propadl někdy v šestnácti letech. Byl jsem dlouho nemocný a máma mi k lůžku donesla malé kotě. Hned bylo jasno,“ vzpomíná.

Foto: Zvířecí zprávy

Josef Duben je inženýr, pedagog a novinář. Také spisovatel a básník. Napsal nejméně osm knih, v nichž čtenářům dokazuje svou laskavost a moudrost nejenom slovem, ale i kresbičkami zvířat, která miluje a dokonale zná. Zvláštní slabost má ale právě pro kočky. Například v jeho poslední povídkové knize „Byl večer a bylo jitro, den pátý“ vystupuje kočka celkem 251krát.

Na vernisáži výstavy zahrála a zazpívala písničkářka a moderátorka Českého rozhlasu Jana Rychterová. Podívat se přišli také šéf Státní veterinární správy Zbyněk Semerád nebo předseda Asociace soukromého zemědělství Jaroslav Šebek.

Výstavu můžete navštívit až do 28. srpna, a to vždy ve všedních dnech od 9 do 15 hodin. Vstup je volný.Text, foto a video: Zvířecí zprávy