Dvounohá liška ohromuje svou šikovností. Chodí vzpřímeně jako člověk. Podívejte se

„Lišky k nám chodí pravidelně, ale dvounohou jsme tu ještě neviděli,“ zhodnotil neobvyklou návštěvu své zahrady jednasedmdesátiletý Phil Carter z městečka Ilkestonu v britském hrabství Derbyshire.

Zvíře proto natočil na video a sdílel na sociálních sítích. Okamžitě se stalo hitem. Lidé obdivují nejenom šikovnost postiženého zvířete, ale i jeho neskutečnou přizpůsobivost.

„Jak to video vzniklo, si pamatuju naprosto přesně,“ vzpomíná na osudný den Phil Carter. Bylo to 17. prosince okolo třetí hodiny odpoledne a rodina právě dozdobila vánoční stromek. „Lišku jako první uviděla manželka a hned mě volala k oknu. Když mi tvrdila, že zvíře běhá jen po dvou, měl jsem to za vtip,“ pokračuje Phil Carter. Jenomže ona to žádná legrace nebyla. Liška se po trávníku skutečně pohybovala vzpřímeně jako člověk. Phil proto sáhl po telefonu a fascinující scénu zvěčnil.Doporučujeme: Nebetyčně drzý pták! Chomáč chlupů si natrhal přímo ze spící lišky


Foto: Unsplash

Lišky jsou na zahradě manželů Carterových celkem běžnými návštěvníky. Jejich pozemek totiž sousedí s třiceti akry polí, na které navíc navazuje přírodní rezervace Derbyshire. Paní Carterová jim také nechává u plotu zbytky. Pro ty si pravděpodobně přišla i tato dvounohá šelma.

„Když jsem se o ní bavil s odborníky, shodli jsme se, že už se pravděpodobně postižená narodila,“ řekl Phil Carter britskému listu Daily Mail. Lovit se totiž v oblasti nesmí a na zranění autem či kombajnem to nevypadá. „To by liška neměla zasažené nejenom nohy, ale i hřbet,“ vysvětlil.

Obdivuhodný tvor

Jak ukazují záběry, které muž pořídil, liška se s hendikepem skvěle vypořádala. Bez problému nejenom chodí, ale i běhá. „Nevypadala ani podvyživeně, takže potravu si obstarat dokáže. Je to obdivuhodný tvor,“ uzavřel Phil Carter.  


Každé zvíře nosí jiný kabát. Poznáte, které nosí tento? Otestujte se:

Zdroj: list Daily Mail, televizní stanice BBC.

Text: Veronika Rodriguez
Úvodní foto: Freepik