Polovina hodonínské zoo zmizela před očima. Zvířata jsou v šoku, ale v pořádku

Ubezpečujeme, že všechna nebezpečná zvířata z hodonínské zoo jsou ve svých ubikacích, uklidňuje ředitel zoologické zahrady Martin Krug na webu zoo.

Silné tornádo, které se prohnalo nad jižní Moravou, poškodilo i zoologickou zahradu v Hodoníně. „Hlavně stromy a ohrady jsou pryč. Ploty a budovy naštěstí drží. Tornádo vzalo všechno, co bylo z plechu a ze dřeva, to je kdo ví kde. Lítaly tady kusy betonu, bylo to šílené,“ popsal děsivou situaci ředitel zahrady Martin Krug.

Co ale živelní katastrofa srovnala se zemí, je psí útulek. „Ten prakticky neexistuje,“ citoval Martina Kruga server Novinky.cz.

Zvířata jsou podle něj v šoku, všechna by ale měla být v pořádku. „Ubezpečujeme, že nebezpečná zvířata jsou ve svých ubikacích. Žádné z nich se při bouři nedostalo ven,“ uklidňuje zahrada místní obyvatele na svém webu. Totéž potvrdil i místostarosta Hodonína Ondřej Fialík. „Zvířata jsou v bezpečí ve svých kotcích,“ řekl v mimořádném vysílání České televize.

Jsme v pořádku, hlásí kočíčí útulek

V pořádku by měli být také svěřenci spolku Kočky SOS Hodonín. „Zatím jsme v pořádku,“ napsaly pracovnice útulku Zvířecím zprávám a dodaly: „Jen ještě nevíme, co voliéra pro plašany v Moravské.“ 

Jižní Moravou se prohnaly silné bouřky, padaly také kroupy o velikosti tenisových míčků. Některými místy se prohnalo tornádo se zničujícími následky, například polovinu obce Hrušky srovnalo se zemí. Záchranáři sváží do nemocnic desítky zraněných, jsou hlášeny i oběti na životech.

Text: Veronika Rodriguez
Úvodní foto: Zoo Hodonín
Video: Youtube.com