Postižený emu dostal invalidní vozík. Podívejte se, jak zareagoval

Jen co ho posadili do vozíku, rozběhl se a už se nezastavil. Podívejte se na video s prvním ptačím invalidou na kolečkách. Jmenuje se Lemu a před pár dny se ho ujali pracovníci speciální farmy pro postižená zvířata v americkém Wisconsinu.

Odjakživa byl jiný. Oproti svým sourozencům byl až o polovinu menší, trpěl silnou podvýživou a měl chromou nohu. První dva měsíce svého života proto strávil nehybný v tašce. Řeč je o dvouměsíčním emuovi z farmy v americkém Wisconsinu.

Nyní se ale všechno změnilo. Čtyři dobrovolníci ho totiž převezli do speciálního zařízení, které se stará o postižená zvířata. Jde o farmu ve Franklinu v Severní Karolíně, kterou zřizuje nezisková organizace Bella View Farm Animal Sanctuary. Tam si ho hned vzala do parády zakladatelka farmy Rhonda Farrellová.


Doporučujeme: Založím kočičí vesnici. Domov tam najdou zdravé i postižené kočky, říká Kateřina Tomková


„Připravila jsem mu výběh se spoustou ovoce a zeleniny a nechala jsem mu poskládat i invalidní vozík. Ten sestává ze základní konstrukce na kolečkách a z měkkého ručníku, do kterého se zvíře usadí. Ručník má v sobě tři otvory – dva slouží pro nohy a jeden pro zadeček,“ popisuje žena.

Když emua do vozíku posadila, myslela si, že bude opatrný. „Většina postižených zvířat, která se k nám dostanou, je totiž na začátku nejistá. První den obvykle udělají jen pár nesmělých kroků,“ vysvětluje a dodává: „Ale chyba lávky! Tenhle emu se hned rozběhl jako o závod. Jakmile ucítil podporu, nešlo ho zastavit. Skoro to vypadalo, že chce vzlétnout!“ 

Od té doby už prý Lemu nezpomalil. „Invalidní vozík se mu zkrátka líbí. Pomohl mu získat sebedůvěru a nezávislost,“ uzavírá Rhonda Farrellová.Zdroje: nezisková organizace Bella View Farm Animal Sanctuary (BVAS) a společnost Walkin‘ Pets.

Text: Veronika Rodriguez
Úvodní foto: Bella View Farm Animal Sanctuary
Video: Bella View Farm Animal Sanctuary