Seznamte se: Toto je Bella, kočka s nejhlasitějším předením na světě. Poslechněte si ji

Do Guinnessovy knihy rekordů přibyl nový zápis. Postarala se o to Bella, čtrnáctiletá mourovatá kočka z britského Huntingdonu. Disciplína, ve které se stala rekordmankou, je předení. Žádná jiná žijící kočka nedokáže vrnět tak hlasitě jako ona.

Podle oficiálního měření totiž dosahuje její vrnění síly až 54,59 decibelů. „To je stejné, jako když bublá voda ve varné konvici. Nebo jako když ždímá pračka,“ přirovnává její hlasový projev majitelka Nicole Spink.



O tom, že je Bella ve svém předení výjimečná, prý věděla její rodina od začátku. „Každý nám to říkal. Jakmile se kočka usadila do svého oblíbeného polštáře a spustila, všechny to hned zaujalo. Způsob, s jakým projevuje rozkoš a spokojenost, je zkrátka neuvěřitelný,“ popisuje Nicole. Jejímu manželovi dokonce hlasité předení občas vadilo. „Říkal, že kvůli ní pořádně neslyší televizi,“ směje se majitelka.

Bella navíc přede velmi často. Spokojeně vrní při mazlení, při jídle i při hraní. „Někdy začne vrnět i na takových místech, kde by to člověk vůbec nečekal. Třeba u veterináře,“ popisuje další zvláštnosti své kočky Nicole a dodává: „Doktoři se tomu často diví. Bella je podle nich jediná kočka, která se při vyšetření tváří takto šťastně.“


Doporučujeme: Trojnohá kočka či chromý žako. Každé z našich zvířat má pohnutý osud, říká herec Hanuš


Foto: Pixabay

Rodina se proto jednoho dne rozhodla, že Bellu přihlásí do Guinnessovy knihy rekordů. „Stáhli jsme si do telefonu aplikaci, která k tomu slouží, a objednali kočku k otestování,“ říká majitelka. Pak už jen čekali, co bude.

Vyplatilo se to. Když do jejich domu přišel zvukař spolu s oficiálním porotcem, ručička jejich hlukoměru se zastavila u hodnoty 54,59 decibelů. Mikrofon přitom snímal hlas kočky ze vzdálenosti jednoho metru a technici se před pokusem postarali o to, aby do místnosti nepronikaly žádné jiné zvuky.

Jako když klape psací stroj 

Bella ovšem překonala jen rekord mezi živými kočkami. Absolutní vítěze v hlasitosti předení neporazila. Těmi jsou stále dvě další britské korky – Smokey a Merlin.

Smoky se do Guinnessovy knihy rekordů dostala v roce 2011, a to s ohromujícím výsledkem 67,8 decibelů. Oproti Belle byla tedy ještě o 13,21 decibelů hlasitější a síla jejího vrnění by se dala přirovnat ke klapání psacího stroje. O čtyři roky později se jí vyrovnal i kocour Merlin z britského Devonu. Tyto dvě kočky jsou dodnes spoludržiteli absolutního světového rekordu. 



Zdroje: web Guinness World Records, televizní stanice BBC a list Daily Mail.

Text: Veronika Rodriguez
Úvodní foto je ilustrační. Zdroj: Pixabay