Video: Kosatka vyskočila 5 metrů nad vodu při dramatickém lovu delfínů

Lovecké schopnosti kosatek jsou impozantní. Dokládají to i záběry, které tento týden pořídil mexický potápěč Miguel Cuevas. Kosatka na něm pronásleduje delfína dokonce až nad hladinu oceánu – vyskočí do výšky pěti metrů.

„Byl to den jako každý jiný. Připravovali jsme se na ponor, když v tom připlula skupina zhruba deseti kosatek. Všechno to byly samice a honily společně delfína,“ popisuje mexický potápěč a průvodce Miguel Cuevas. „Když se delfín pokusil o únikový manévr výskokem nad hladinu, jedna z kosatek neváhala. Vymrštila se za ním a v letu ho zasáhla,“ říká.


Doporučujeme: I kosatky mají svoje „porodní asistentky“


Muži se událost podařilo natočit na video, které záhy obletělo svět. „Měli jsme štěstí, že jsme byli tak blízko. Něco takového se vidí jen málokdy,“ komentoval to Miguel Cuevas. Cenné záběry vznikly v Národním parku Cabo Pulmo na pobreží mexického státu Baja California.

Kosatky žijí a loví ve skupinách od tří do čtyřiceti jedinců. Každá dospělá kosatka potřebuje až tři sta kilogramů masa denně, a tak jí padne za oběť obrovské množství kořisti – od ryb přes ptáky až po tučňáky a tuleně. Kosatky loví i delfíny, žraloky nebo velrybí mláďata.

Podívejte se na impozantní skok kosatky sami:

 

Text: Veronika Rodriguez
Úvodní foto: NOAA / Wikimedia Commons / CC-0
Video: Miguel Cuevas