Delfíni jsou mazaní lupiči, kradou lidem ryby ze sítí. Podívejte se, jak jim to jde

Strhnou rybu z háčku a začnou hodovat. Delfíni z australské zátoky Koombana se naučili, jak se snadno dostanou k jídlu: loupí návnady z pastí na kraby. A nejen to. Když se jim v tom lidé snaží zabránit a zavřou rybí vnadilo do krabičky, delfíni je přechytračí. Pouzdro otevřou. Dovednosti si navíc navzájem předávají.

Jejich počínání nyní zachytili na kameru pracovníci organizace Dolphin Discovery Centre. 

Ochránci přírody se za delfíny vydali na popud rybáře Rodneyho Petersona, který si mazaného chování kytovců všiml už před dvěma lety. „Se zájmem jsem je pozoroval, jak si nejprve vytipují konkrétní rybářskou loď, a pak se pustí do práce. Strčí svůj čumák do sítě s návnadou a strhnou ji z háčku,“ popisuje.

Počínají si přitom velmi vynalézavě. Vnadidlo prý neuchrání ani pouzdro, do kterého lidé rybu zavřou. „I s tím si delfíni poradí. Skoro to vypadá, jako kdyby se část delfínů vyučila zámečníky, kteří se bez problémů dostanou i přes tuto západku. Jsou opravdu nesmírně chytří,“ pokračuje Peterson. Způsob, jak všechny překážky zdolat, se od sebe navíc delfíni učí.  Podívejte se sami, jak jim to jde.Zdroje: organizace Dolphin Discovery Centre a server 1 news.

Text: Veronika Rodriguez
Úvodní foto: Freepik