Děti tvoří o chlup lepší svět: aukcí svých obrázků plní misky opuštěných koček

Na začátku byl celkem obyčejný nápad: uspořádat kapsičkovou sbírku pro kočičí útulek. Nakonec se ale z charitativní akce chebské základní školy vyvinulo něco mimořádného. Zapojily se do ní skoro dvě stovky dětí, které vlastnoručně nakreslily obrázky zvířat. Ty se teď jejich školní družina snaží vydražit. Výtěžek poputuje do kočičího útulku. Děti se současně poučí, že kočka není jen hračka.  

Za celou akcí stojí předsedkyně spolku Kočičí školka Anička Doksanská. „Aukce pro náš spolek dělám často. Většinou dražíme věci, které nám darují fanoušci,“ říká.

Před časem se ale seznámila s jednou z vychovatelek školní družiny při 5. základní škole v Chebu a začala s ní spolupracovat. „Poté, co mi v listopadu napsala, že se v družině rozhodli uspořádat kapsičkovou sbírku pro náš spolek, mě napadlo udělat i osvětovou přednášku pro děti. Chtěla jsem jim vysvětlit, komu a proč vlastně pomáhají,“ popisuje Anička Doksanská.


Doporučujeme: Živořila na ulici. Dnes je z hluché kočky Astry žádaná modelka


Foto: Freepik

Během přednášky se konala také soutěž o nejhezčí obrázek kočky. „Děti jich ale nakonec nakreslily tolik a všechny byly tak krásné, že byla škoda toho nevyžít. Řekla jsem si, že možná bude víc takových bláznů jako já, kteří milují dětské obrázky, a že to může ještě víc pomoct,“ přibližuje.

Dražit lze i během svátků

Vychovatelky proto vybraly nejhezčí dětské počiny a jejich fotky pověsily na web. Jen během prvního dne za výkresy utržily 1300 korun. 

Aukce přitom stále pokračuje, obrázky mohou lidé vybírat a kupovat až do 26. prosince. „Za peníze, které se takto vyberou, nakoupíme kapsičky pro naše svěřenkyně z Kočičí školky,“ uzavírá Anička Doksanská. Více o aukci se dozvíte zde.


Podívejte se, jaké obrázky děti nakreslily:

Zdroj: spolek Kočičí školka z.s.

Text: Veronika Rodriguez
Úvodní foto: Freepik