Kočičí kleptomanka: Panička z Houstonu má kočku, která loupí v sousedství. Podívejte se

Stačí ji na chvilku spustit z dohledu. Černá kočka Cloe se dá okamžitě do práce. Začne loupit u sousedů. Z domu jim odnese prakticky cokoliv – oblečení, hračky i bytové doplňky. Všechny své trofeje pak věnuje své milované paničce. Úhledně jí je naskládá před dveře.

„Už jsem tam našla ledacos. Byly tam ponožky, trenýrky, podprsenky i houbičky na mytí nádobí,“ krčí rameny Jeanne Wheatová z amerického Houstonu. Kočičí kleptomanka jí prý jednou v zubech přinesla i zbrusu novou myš od počítače.

„Sousedům se proto v jednom kuse omlouvám. Oblečení jim vždycky pečlivě vyperu a vyžehlím, pak jim je vrátím. Pokud majitele sama nedohledám, vystavím věci před domem a doufám, že si je vlastníci rozeberou,“ říká chovatelka. Všichni jsou prý naštěstí shovívaví a černé kočce prozatím vždy odpustili. Černá kočka Cloe ale není jediným mazlíčkem, který trpí kleptomanií. Nezvladatelná touha krást předměty všeho druhu proslavila i další zvířata. Třeba dvouletou kočku Esme. Ta začala byty a domy sousedů prohledávat těsně před pandemií. 

„Měla přitom zvláštní cit pro to, jaké předměty by se nám mohly hodit. Snažila se nás zásobit třeba rouškami. Všimla si zkrátka, že je často používáme, a tak je nosila,“  popsala její majitelka Kate Felmetové z amerického Oregonu a dodala: „Většina těchto masek ale byla použitá. Vzhlede k tomu, že jsem lékařkou na jednotce intenzivní péče v místní nemocnici, jsem proto měla chvíli obavy.“

Foto: Pixabay
Místo ptáčků „loví“ rukavice

Když se rodina rozhodla vymalovat dům, začala Esme nosit pro změnu lepící pásky a náhradní návleky na malířský váleček. Ve spárech kleptomanky ale postupně skončil i jeden fotoaparát či malý vycpaný netopýr.

Také tyto předměty se nakonec šťastně dostaly do rukou původních majitelů. Kate Felmetová je totiž pověsila před dům na prádelní šňůru s omluvou a vzkazem, že si mají lidé svoje věci znovu rozebrat.

„Kleptomanie naší kočky má ale i jednu výhodu – jen co začala nosit rukavice a roušky, prakticky už neloví ptáky. Zřejmě si všimla, že když domů přinese rukavici, tak ji pochválím, zatímco za uloveného ptáčka ji naopak pokárám,“ uzavřela majitelka kočky.


Doporučujeme: Jedete na Bali? Dejte si pozor na opice. Loupí cennosti a požadují za ně „výkupné“


Zkušenosti s čtyřnohými zloději mají i Češi. Třeba jedna z chovatelek letos v dubnu na serveru eMimino.cz přiznala, že její dvouletý rezavý kocour loupí u sousedů hračky. „Pak nám je nosí do domu jako dárky,“ uvedla.

Další diskutující zase přidala, že má její kocour lovecké „žně“ hlavně během Dušiček a Vánoc. „Bydlíme totiž naproti hřbitovu, takže nám vždycky na verandu vyskládá nejrůznější ozdoby na stromeček či na věnec,“ popsala a doplnila: „Nejvtipnější bylo, když mi jednou donesl stuhu s nápisem: navždy v mem srdci.”  Zdroje: britský deník The Sun, server Today, diskuze na serveru eMimino.cz.

Text: Veronika Rodriguez
Úvodní foto je ilustrační. Zdroj: Pixabay