Legendárního Bolta předběhne i kočka. Podívejte se na video, které porovnává rychlost zvířat

Fascinující 3D animace ukazuje, jakou maximální rychlost zvládnou vyvinout nejrůznější zvířata. Na trati se mihne i člověk.

Mezi lidmi byl neporazitelný: legendární jamajský sprinter Usain Bolt uběhl stometrovou trať za neuvěřitelných 9,58 sekund. Podle analytiků dosáhl maximální rychlosti 44,72 kilometrů za hodinu. Jenomže! Pokud by se s ním tehdy na start postavila i zvířata, ani by si neškrtnul. Hravě by ho předběhla kočka, liška, emu i nemotorně vyhlížející nosorožec.

Jak snadné by to bylo, názorně ukazuje video platformy Red Side. Jeho tvůrci v něm nechávají závodit zvířata všeho druhu. V dokonalé trojrozměrné animaci vpouštějí na trať nejprve hmyz a plazy, postupně k nim ale přidávají i savce a ptáky. Porovnávají přitom jejich rychlost. 

Foto: Pixabay
Kam se hrabe Pendolino

Video začíná hlemýžděm, který se pohybuje jen rychlostí okolo 0,048 kilometru za hodinu, hned za ním vyráží čtyřicetkrát hbitější pavouk. Následují tučňáci, želvy, krabi nebo sloni. Vše vrcholí dokonalým sprintem geparda, který dokáže krajinou prosvištět rychlostí až 130 kilometrů za hodinu. Umí ji sice vyvinout jen na krátkou dobu, ani tak ale na souši nemá žádnou konkurenci.

Jediný, kdo zvládne tuto šelmu porazit, je sokol stěhovavý při svém střemhlavém letu. Vzduchem se totiž řítí více než dvojnásobnou rychlostí. Se svými 360 kilometry za hodinu je tak vůbec nejrychlejším zvířetem na světě.Zdroj: platforma Red Side.

Text: Veronika Rodriguez
Foto: Pixabay
Video: platforma Red Side