Psí masáže, módní přehlídka a zvířata z útulků. V pražských Letňanech začíná veletrh For Pets

Začíná veletrh For Pets. Třináctý ročník tradiční akce se bude konat od 13. do 16. dubna na výstavišti v pražských Letňanech. Nabídne nejenom široký sortiment pro zvířecí parťáky, ale také atraktivní doprovodný program. Například módní psí přehlídku, králíky v roli atletů, výstavy zakrslých králíčků nebo morčátka přímo od chovatelů. Akce je vhodná pro rodiny s dětmi.

Přiveďte na veletrh svoje psy a hýčkejte je, nabádají organizátoři akce. Pro čtyřnohé parťáky totiž připravili celou plejádu „atrakcí“. Psi si budou moct užít uvolňující masáže, focení v psím ateliéru, luštit hlavolamy nebo zkusit nejnovější interaktivní hračky. Páníčci jim budou moci pořídit i speciální krmiva, špičkové postroje, ručně vyráběné obojky nebo bezpečnou klec do auta. Nabídka bude tak obrovská, že člověk skoro lituje, že není psem,” směje se jeden z pravidelných účastníků veletrhu Honza Král. 

Těší se například na módní přehlídku, kde budou psí modelové představovat nové módní hity. K vidění budou regenerační pláštěnky, overaly i trička finské značky. Tyto psí oblečky jsou vhodné i pro zvířata v zátěži, zvládnou je nosit i pejsci s pohybovými problémy. Molo ale ukáže i postroje od české značky nebo vodítka.

Pachový jídelníček a stříbrné talíře
Foto: For Pets

Veletrh si ale vychutnají i chovatelé dalších mazlíčků – koček, exotického ptactva, terarijních zvířat, hlodavců či rybek. „I těm vystavovatelé nabídnou novinky v oblasti krmiv, veterinárních přípravků, kosmetických procedur a chovatelských potřeb. V rámci doprovodného programu mohou využít i odborného poradenství, nebude chybět ani prezentace veterinárních institucí, chovatelských svazů, klubů a stanic,“ říká manažerka veletrhu Hana Kovářová.

Atraktivní bude rovněž doprovodný program. Lidé se mohou těšit na ukázky práce veterinární záchranné služby, příklady výcviku psů nebo exhibice sportovních aktivit se psy. „Po celé čtyři dny mohou návštěvníci sledovat i výcvik a ukázky sportovních disciplín s miniaturními koňmi American Miniature Horse,” říká Eva Marlene Hodek, spolupořadatelka veletrhu a ředitelka Nadace na ochranu zvířat.

Ke každé adoptované kočce dárek

K občerstvení poslouží Pestaurace Fitmin. Psi si v ní vyberou menu z jídelního lístku sami, a to podle pachové stopy. Krmivo pak dostane naservírované na stříbrném talíři, ozdobené zeleninou a bylinkami. 

Jako každý rok se bude na veletrhu konat i umisťovací výstava koček. Podle její organizátorky Kateřiny Kašparové se tato tradiční akce uskuteční už podvanácté. Za tu dobu díky ní našlo svůj šťastný domov celkem 266 koček. Letos ale bude tato akce ještě o něco vylepšená: „Každý, kdo se na veletrhu rozhodne poskytnout domov útulkové kočce, dostane na cestu kvalitní stelivo a ochutnávkový balíček,” řekla Kateřina Kašparová.

Děti do 140 centimetrů mají vstup na veletrh zdarma. Bezplatně se mohou k páníčkům přidat i pejskové, musí si ale vzít platný očkovací průkaz s sebou. V sobotu platí vstupenka z veletrhu For Pets i na souběžně probíhající jednodenní akci For Model & Creative.

Text: Markéta Klíma Holatová
Foto: For Pets