Seznamte se s Negrem. Psím hrdinou, který musel plavat pět hodin v moři, aby si zachránil život

Pes doprovázel svého majitele na lovu ryb, když náhle spadl do vody. 

Tahle rybářská výprava mohla skončit doslova tragédií: když se rybář ze španělského městečka Mazarrón vydal za šera na lov, jako vždy s sebou vzal i svého psího parťáka Negra. Jenomže Negro se s ním tentokrát domů nevrátil. V nestřeženém okamžiku zřejmě spadl do vody a zmizel. Najít se ho nepodařilo ani majiteli, ani povolané policii. Všichni přitom po německém ovčákovi pátrali celou noc.

Naděje na záchranu svitla teprve ráno. Policejní dron totiž zaznamenal podobného psa na skalisku kousek od zátoky Cala Cerrada. Tedy několik dlouhých kilometrů od místa, kde se Negro původně ztratil. Když kriminalisté na místo dorazili, bylo jasno: Byl to Negro. Podle policie musel plavat alespoň pět hodin v kuse, aby se zachránil. Navíc v temné noci.

Majitel vzal psa okamžitě na veterinární kliniku. Tam Negro podstoupil důkladnou prohlídku. Výsledek: „Pes je naprosto v pořádku. Není ani podchlazený, ani nemá poraněné polštářky na tlapkách z toho, jak šplhal po skalisku,“ avizovali veterináři z kliniky Puerto de Mazarrón. Negro podle veterinářů jenom víc močí, což je ale dáno jen tím, kolik vody musel během plavání na pevninu spolykat.


Doporučujeme: Rakovina ho připravila o čenich. Při unikátní operaci ale dostal nový


Co víte o psích tlapkách? Zkuste si náš kvíz:


Zdroje: list La Opinón de Murcia a Veterinární klinika Puerto de Mazarrón.

Text: Nella Skálová
Úvodní foto: Veterinární klinika Puerto de Mazarrón