Stop všem výjimkám. Zvířata z Ukrajiny už smí do Česka znovu jenom s čipem

Zvířata, která k nám míří z Ukrajiny, musí opět splňovat obvyklé náležitosti. Pod kůží musí mít čip a v cestovním pase razítko o platném očkování proti vzteklině. Majitelé rovněž musí úřadům předložit veterinární osvědčení. Oznámila to Státní veterinární správa.

Čtěte více

Konec hrubého zacházení se zvířaty. Jatka v Hraběticích ukončila svůj provoz

Na jatkách v Hraběticích už nezemře jediné zvíře. Jejich provozovatel oznámil konec své činnosti. Podle mluvčího Státní veterinární správy Petra Vorlíčka se tak stalo začátkem června. Tedy jen osm dní poté, co aktivisté ze spolku Zvířata nejíme zveřejnili děsivé video z útrob tohoto zařízení.

Čtěte více

Nevozte sem živelně zvířata z Ukrajiny, vyzývají veterináři české spolky. Zavlečete sem vzteklinu

Českým veterinářům se nelíbí, že se k nám dostávají zvířata neznámého původu z Ukrajiny. Mohou sem totiž zavléci nebezpečné choroby. Jakékoliv další přesuny takových zvířat proto chtějí přísně trestat.

Čtěte více

Česko pomůže uprchlíkům z Ukrajiny. Mohou přijet i se svými mazlíčky

Rodiny, které prchají před válkou na Ukrajině, mohou přijet do Česka celé. Tedy včetně domácích mazlíčků. Státní veterinární správa totiž oznámila, že jim vstup na naše území ulehčí. Nebude po nich chtít obvyklé označení mikročipem, ani sérologické vyšetření na protilátky proti vzteklině. Majitelé zvířat si budou moci všechno doplnit až tady.

Čtěte více