Drama na jihu Argentiny: Zvířata se ocitla ve smrtící pasti. Pohřbilo je nenadále husté sněžení

Zatímco Česko v posledních dnech sužovala úporná vedra, v provincii Chubut na jihu Argentiny řeší zcela opačný problém: většina tamního území se ocitla pod ledovým krovem. Husté sněžení a silný mráz už týden nepolevují, miliony zvířat se proto ocitly ve smrtící pasti. Jsou uvězněná v závějích sněhu a nemohou se ani hnout. Nemají také co jíst.

Čtěte více

Překvapivé zjištění: pijavice na své oběti skáčou. Podívejte se

Napřímí se, napne všechny svaly a skočí. Možná i na hostitele, do kterého se pak s chutí zakousne. Řeč je o suchozemské pijavici rodu Chtonobdella, která žije v madagaskarských deštných pralesích. Vědci nyní doložili, že dokáže plachtit vzduchem. Její akrobatické kousky dokonce zvěčnili i na videu.

Čtěte více

Novela mysliveckého zákona má jediný cíl: vystřílet z přírody co nejvíce zvířat. To je děsivé, píše biolog

Nová legislativa myslivcům nařizuje, kolik jakých zvířat musejí postřílet. Pokud kvóty nesplní, dostanou pokutu „Stát tímto represivním způsobem přímo nabádá k masakrování volně žijící zvěře. Současně nijak neomezuje maximální odlovené množství, což může vést až k úplnému vystřílení konkrétního druhu z české přírody,“ píše šéf táborské zoo Evžen Korec.

Čtěte více

Ať zvířata chrání ústava, žádají Češi. Poslanci jim chtějí vyhovět, už mají hotový návrh

Pokud nežijí v blahobytu zvířata, nedosáhnou ho ani lidé. Naše životy jsou totiž neoddělitelně spjaty, domnívá se část poslanců. Chystají proto změny: chtějí zvířatům zajistit ústavní ochranu. „Společnost ostatně po podobném kroku volá. Jasně to ukazují průzkumy veřejného mínění,“ dodávají politici.

Čtěte více

Táborská zoo otevřela „útulek“ pro týrané šelmy. Budou se tu mít jako v bavlnce, slibuje

Doposud živořili v zoufalých podmínkách: tygr se tísnil v příliš malé kleci, puma z hladu okusovala rámy vlastního výběhu a levhart neměl žádný přístřešek. Nic jiného jim ale nezbývalo, šelmy neměly kam jít. To se ale nyní změní. Táborská zoo vybudovala pro zvířata odebraná z nevhodných podmínek nové záchranné centrum.

Čtěte více

Ochránci zvířat sestavili „předvolební kalkulačku“. Ukazuje, které strany chtějí pomáhat zvířatům

Znovu se bude rozhodovat o osudu starého kontinentu: jen za pár dní propuknou volby do Evropského parlamentu. Ochránci zvířat proto sestavili „předvolební kalkulačku“, která mapuje postoje jednotlivých stran i kandidátů k ochraně zvířat.

Čtěte více